INFORMACJA nr 3/2018 r. pokarm zimowy

INFORMACJA nr 3/2018 r.

 

            Zarząd TKP w Kłodzku informuje, że można dokonywać wpłat na karmę dla pszczół na zakarmianie zimowe. Wpłacamy na konto koła określając ilość kupowanych wiaderek 15 kg oraz określając miejsce odbioru, przy zakupie syropu.

  1. Invertix 72F – wiaderko 15 kg cena 33 zł – odbiór Stary Wielisław 6,
  2. Syrop glukozowo-fruktozowy – wiaderko 15 kg cena 34 zł – odbiór :

             -   magazyn Żelazno albo

  • Sklep Meblowy Kłodzko ul. Zofii Stryjeńskiej albo
  • Ryszard Zając Bożków.

Wpłat na konto koła proszę dokonać do 12.06.2018 r. Na zebraniu pszczelarskim będzie tylko możliwy zakup do uzupełnienia palet.

 

Z pszczelarskim pozdrowieniem

H.Z. Prezes.

 

Zaproszenie na zebranie 05.05.2018

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

 

Zarząd Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku zaprasza członków koła oraz wszystkich miłośników pszczół, na zebranie szkoleniowe, które odbędzie się 05.05.2018 r. (w sobotę) w Gimnazjum Publicznym przy ul. Traugutta 1a, w Kłodzku, o godzinie 9:00.

 

Tematami zebrania będą:

  • Szkolenie - temat: Poddawanie matek pszczelich – Henryk Zaremba
  • Wydawanie nasion roślin miododajnych
  • Wydawanie leków
  • Podamy ceny syropu glukozowo-fruktozowego oraz inwertu

 

Po zebraniu udamy się do pasieki członka koła na spotkanie pszczelarskie przy grillu, co będzie doskonałą okazją na wymianę doświadczeń.

 

Prosimy o przekazanie powyższych informacji pszczelarzom nie posiadającym dostępu do internetu.

 

 ZAPRASZAMY. 

Z pszczelarskim pozdrowieniem

Zarząd Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku

 

 

Zaproszenie na zebranie 2.12.2017

ZAPROSZENIE

 

         Zarząd Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku  zaprasza na zebranie koła w dniu 2.12.2017 r. na godz. 9:00 do Gimnazjum Gminnego, Kłodzko ul. Traugutta.

 

UWAGA : ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA ZEBRANIA.

 

Omówimy następujące sprawy:

- VIII Miodowe Lato Kłodzka,

- Zakupy sprzętu refundowanego w 2017 r.,

- Sprawy bieżące (wypłaty refundacji do 10.12.2017 r., kwietne łąki, wycieczka do Czech, wizyta studentów),

- Wędrówka na wrzosy (R. Koremba),

- Życzenia świąteczne i poczęstunek (prosmy o upieczenie ciasta).

 

 

Spotkanie pszczelarskie będzie, jak zawsze, dobrym sposobem na wymianę doświadczeń.

 

Ze względu na to iż informacja zawarta w tym mailu kierowana jest do grona pszczelarzy posiadających pocztę elektroniczną, prosimy o rozpropagowanie tej informacji wśród pozostałych pszczelarzy naszego Koła.

 

 

ZAPRASZAMY

Sekretarz - Radosław Kubiak

Prezes – Henryk Zaremba

Sprawozdanie opisowe TKP w Kłodzku za rok 2017

Sprawozdanie opisowe Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku za rok 2016

Po wizycie czeskich pszczelarzy

Po wizycie czeskich pszczelarzy.

Zarząd TKP w Kłodzku informuje, że w dniu 7.10.2017r. gościliśmy w pasiekach członków koła pszczelarskich studentów z SOUV Nasavryk. 53 uczestników wycieczki wraz z dyr. Józefem Lojdą oraz z pilotem i tłumaczem Wacławem Duchaczem, jak co roku odwiedziła nasze pasieki.

Pasieka Sudeckie Miody Kotliny Kłodzkiej Łukasz Glos pokazała pracownię pszczelarską ,   sposób pozyskiwania miodu z certyfikatem ekologicznym oraz lawetę do przewozu uli.

Pasieka Sudeckie Miody Kotliny Kłodzkiej Henryk Zaremba oprowadziła po ścieżce dydaktycznej, zaprezentowała pracownię pszczelarską, zioła stosowane w hodowli pszczół oraz sposób ciągłego pozyskiwania mateczników do hodowli matek pszczelich i odkładów. Podziwiano także ogrody kwietne i arboretum pasieczne.

Poczęstunek kawą, herbatą oraz wspaniałe ciasta upieczone przez żony pszczelarzy: A. Szymańskiego, R.Zająca, L. Mazura, J. Cwajny, A. Migrały umiliły dyskusję i wymianę poglądów.

Następna pasieka Naturalne Miody Hrabstwa Kłodzkiego Radosław Kubiak w Jaszkowej Górnej pokazała jak się pszczelarzy pod Górami Złotymi w ulach wykonanych osobiście przez pszczelarza oraz sposób hodowli matek we wspólnym ulu weselnym.

Na koniec eskapady gościliśmy w Pasiece ”Benek” B.E.R. Koremba w Ząbkowicach Śląskich. Wspaniała organizacja wspólnej kolacji, napoje rozgrzewające, sprawna obsługa wspomagana przez A. Bartczaka oraz gościnność gospodarzy sprawiła, że uczestnicy wycieczki byli zachwycenie oglądając wysiane i nasadzone rośliny miododajne. Dziękowali bardzo za smaczny poczęstunek i miłe przyjęcie.

Zarząd koła dziękuje, wszystkim pszczelarzom i innym osobom zaangażowanym, za wysiłek i trud wniesiony w organizację rewizyty  pszczelarzy czeskich na naszym terenie.

Opracował H.Z.

 

 

 

Podkategorie